Національно-патріотичне виховання

З історії нашої держави...    


 «Патріотизм – це сплав почуття й думки, осягнення святині - Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем… Патріотизм починається з любові до людини. Патріотизм починається з      колиски»

     В. Сухомлинський



Напрямками роботи навчального закладу з національно-патріотичного виховання є:

− формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;
− виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;
− формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України;
− збереження і продовження українських культурно – історичних традицій;
− виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії;
− формування національної  свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;
− формування  соціальної  активності;
− виховання правової культури особистості;
− формування й розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;
− формування в учнів потреби до праці, як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху;
− сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості.


Відродимо народні традиції

         Наше село Велимче здавна відоме як осередок фольклору. Важко перелічити, скільки пісень радісних і сумних, величальних і жартівливих, відомих і призабутих знають велимченці.

Із під зеленої травички у 1988  році  заструмував струмочок, який перетворився у джерельце, а невдовзі став «Золотою криницею». Це назва дитячого фольклорно-етнографічного ансамблю нашої школи, яким керує відмінник освіти Ніна Григорівна Калінчик. Саме через пісню відродити народні традиції прагне  вона.

     Дитячий ансамбль – це золота нива нашого мистецького поля, барвиста і сонячна. З великим успіхом виступав ансамбль «Золота криниця» у Києві в Палаці «Україна» під час звітних  концертів. «Золота криниця» була лауреатом не лише місцевих фестивалів, а багаторазовим лауреатом міжнародних фестивалів самодіяльного народного мистецтва: «Покуть» (Харків), «Берегиня» (Луцьк),

     Фольклорний ансамбль сприяв згуртуванню всього учнівського колективу бо в ньому беруть участь учні різних класів. Продовжуючи знайомити дітей з українськими народними піснями пробуджуючи пізнавальний інтерес до історії, стародавньої, української пісні і її роль в житті народу, помічаючи тісний зв’язок української пісні з життям і побутом наших предків, вміння знати і любити українську народну пісню, берегти і примножувати свою національну культуру в школі, виховувати любов до рідної землі – дитячий ансамбль швидко перетворився в центр музичної культури, став активним пропагандистом народної творчості

     У репертуарі «Золотої криниці» є вокально-хореографічні композиції, які можна назвати її золотим фондом, зокрема, «Різдвяний вертеп», «На Івана, на Купала», «Веснянки», «Обжинки», «Гуляння на вигоні», «На  ярмарку» «Українські вечорниці», купальські і петровські пісні, веснянки, які пов’язані з хліборобськими святами – народним календарем та інші котрі повністю побудовані на місцевому фольклорі.

     Інакше і бути не може: свята близькі дітям, у них мудрість і дух народу, могутній, ідейно-моральний заряд. Усі вони спрямовані на пробудження дітей бажання робити добро, бути милосердними, господарями своєї землі.