Булінг

План заходів у Велимченському ліцеї до акції  "16 днів проти насильства"


План заходів, спрямованих на на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), кібербулінгу та створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти на 2023-2024 навчальний рік










План заходів тижня протидії булінгу онлайн "Мій улюблений світ без насильства"

План заходів, спрямованих на на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), кібербулінгу та створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти на 2022-2023 навчальний рік


Наказ про створення постійно діючої комісії

План заходів на протидію булінгу

Зразок заяви

Порядок подання та розгляду заяв

Порядок реагування на випадки булінгу

 

Кібербулінг

З розвитком сучасних інформаційних технологій, засобів зв’язку, інтернету та соцмереж з’явився і такий вид насильства серед неповнолітніх, як кібербулінг – приниження чи цькування за допомогою мобільних телефонів та інших гаджетів.

Через соціальні мережі та спільноти в інтернеті поширення будь-якої інформації відбувається миттєво. Один клік – і принизливі фото, відео, пародійні зображення, чутки сягають величезної кількості адресатів. Кіберагрессори можуть цілодобово залякувати своїх жертв, створюючи в них ілюзію повного контролю їхнього життя і поведінки.

Діти часто не розповідають про булінг, боячись, що вони будуть покарані за «донос». Це захоплює агресора, і його методи стають більш жорстокими і наносять все більшої шкоди жертві.

Для кіберагрессора не обов’язково мати фізичну силу, авторитет і вплив на однолітків, щоб відчувати свою перевагу. Через інтернет можливість принизити, образити, тероризувати реалізується тільки за допомогою комп’ютера або мобільного телефону. Потрапивши у мережу інтернет, інформація залишається там надовго та може з’являтись на різних ресурсах.
Це зумовлює тривалий травмуючий вплив на психіку дитини та може призвести до депресії або навіть випадків суїциду.

Діти та підлітки часто викладають на своїх сторінках в соцмережах особисту інформацію, яка може бути використана агресором в цілях залякування. Проте, на жаль, ще далеко не всі батьки знають про кібербулінг і методи захисту від нього. Менше 25% батьків вводять обмеження на користування інтернетом для своєї дитини, при цьому близько 70% дітей щодня заходять в інтернет, а 10% – страждають на виражену інтернет-залежність.